שמים את הלב על השולחן

עמותת 'באר שובע' הוקמה בשנת 1999 על ידי קבוצת תושבי באר שבע במטרה להבטיח כי תושבי העיר יוכלו לחיות בביטחון תזונתי. העמותה החלה כמטבח קטן שסיפק מזון לקומץ של מקומיים,

וכיום עמותת באר שובע מספקת  87,240 ארוחות בשנה במסעדה הקהילתית ותוכנית אריזות המזון שלנו מספקת 2,440 מוצרי מזון בסיסיים למשפחות הנאבקות בחוסר ביטחון תזונתי.

באר שובע מתופעלת ע"י מתנדבים מכל שכבות הגיל והאוכלוסייה שמפעילים את המקום, מבשלים. מגישים, מקבלים את באי העמותה באהבה ללא הבדלתי דת, מוצא, מין או גיל ומעניקים להם ארוחה חמה לצד יחס חם עוטף ומכיל.

לא רק דגים, חכות!

באר שובע שמה לה למטרה לנסות לפרוץ את מעגל העוני ומסייעת במגוון דרכים למשפחות ובודדים להשתקם, לרכוש השכלה, להיכנס למעגל העבודה ולשפר את איכות חייהם.

בבאר שובע פרחו דורות של נערים וצעירים שהגיעו ממקומות נמוכים וחשוכים בחייהם, גילו את האור באפלה בדמות מתנדבים אנושיים חמים ומקבלים, זכו לארוחה בייתית וחמה ומצאו יחד עם המתנדבים את דרכם מהחושך לאור, מאבדון להצלחה, ממעגל העוני למעגל העבודה.

אנו גאים להגיד שחלק מהמתנדבים שלנו התחילו כמקבלי סיוע והיום הם מחזירים באהבה את העזרה, התמיכה והזמן שקיבלו בשעת הצורך.

מי יתן ותמיד נהיה בצד הנותן ונזכה להמשיך להוביל אנשים אל מחוץ למעגל העוני.

באר שבע שלנו

המסעדה הקהילתית של עמותת "באר שובע" ממוקמת בליבה הפועם של באר שבע, בפאתי העיר העתיקה ברחוב "הרצל" ופותחת את דלתותיה ואת ליבה בכל בוקר לכל מי שמגיע, בלי שיפוטיות, שאלות או חלילה הורדה ממעמדו של האדם המגיע למקום.

רבים מדרי הרחוב מגיעים מוקדם בבוקר לאחר שבילו עוד לילה ברחוב ונהנים מקפה או תה חמים לצד עוגייה מתוקה עד שיפתח חדר האוכל ויוכלו ליהנות מארוחת ביתית חמה ומלאת אהבה, משם יצאו עם שקית ובה חמגשית עם ארוחת צהריים מלאה ומשביעה שלא תבייש אותם ותביא אותם לידי פשיטת ידם בבקשה לעזרה.

    העמותה מקבלת אליה בכל יום בין כ-80       אנשים מכל הדתות והמוצאים ומכבדת כל      אדם באשר הוא.

החום הבאר שבעי, המשפחתיות והערבות ההדדית מורגשים יותר מתמיד דווקא במקום הזה שמקבץ מתוכו אנשים כל כך שונים עם נסיבות חיים מצערות ודומות

אפשר לעזור?

בהחלט. "באר שובע" שמחה תמיד לקבל עזרה וסיוע באמצעות ידיים עובדות, צעירים, סטודנטים ואפילו פנסיונרים להתנדבות בכל תחומי פעילותה של הקהילה המשפחתית שבנינו יחד.

להרשמה ופניות בנושא התנדבות לחצו כאן

משנים-חיים-בכל-גיל.png
חבילה-עוברת.png
מעבירים את זה הלאה
משנים-חיים-בעשרה-שקלים.png
משנים חיים בעשרה שקלים

© 2019 by Be'er-Sova